Wiosna w pełni. Cieszymy się przyjemną temperaturą, kwiatami na rabatkach i krzewach, śpiewem ptaków. W ogrodzie przedszkolnym miło spędzamy czas bawiąc się i obserwując zmiany zachodzące w świecie roślin i zwierząt. Swoje obserwacje przedstawimy w pracach plastycznych. Poznamy również zwyczaje owadów, które możemy zobaczyć na łące. Będziemy bawić się przy piosence ,,Kwiatowa wróżka”:
1. Co to za ogrodnik posiał kwiatów tyle?
Tulipany i kaczeńce, bratki i żonkile.
Ref.: To wiosna, to wiosna, zielona wiosna.
Razem z deszczem, ciepłym deszczem,
kwiaty nam przyniosła.
2. Spytajcie bociana, spytajcie skowronka,
kto te kwiaty kolorowe posadził na łąkach.
3. A może to wróżka, co wszystko czaruje,
drzewa, łąki i ogrody kwiatami maluje.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za kwiaty przynoszone do naszego wiosennego kącika przyrody.

W kolejnym tygodniu porozmawiamy o naszym mieście Krakowie. W związku z tą tematyką planujemy spacer do Rynku Głównego, podczas którego wysłuchamy hejnału z Wieży Mariackiej, rozpoznamy charakterystyczne zabytki i miejsca związane z legendami. W przedszkolu nauczymy się piosenki ,,Mariackie hejnały” a przy melodii Krakowiaka poznamy podstawowe kroki tego tańca.

Od kilku tygodni przygotowujemy się do występu dla naszych kochanych rodziców. Wytrwale uczymy się wierszy, piosenek, tańców i gry na instrumentach perkusyjnych. Pamiętamy także o niespodziankach – prezentach wykonanych przez dzieci.


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę