Maj

Maj, maj jest na ziemi, świat, świat się zieleni…

W maju jak w raju! Za oknem zrobiło się zielono, na drzewach i łąkach pełno jest barwnego kwiecia, zwierzęta w pełni rozbudziły się do życia, a dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze. Mówi się, że, kogo pokropi majowy deszczyk, ten urośnie, łatwo to sprawdzić! Z pewnością będzie to dla nas ciekawy i aktywny czas, oby piękna pogoda pozwoliła nam cieszyć się urokami tego najpiękniejszego miesiąca wiosny.

Pierwsze dni maja, pomimo długiego weekendu, poświęcimy tematyce uroczystości patriotycznych obchodzonych w naszym kraju. Pewnie ten świąteczny tydzień już i tak wzbogacił naszą wiedzę, więc łatwiej będzie nam pogłębiać te ważne zagadnienia, także te związane z 15 rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Tradycyjnie, w maju porozmawiamy o książkach. Dowiemy się kto to jest autor, czym zajmuje się ilustrator i redaktor .Wybierzemy się na wycieczkę do biblioteki, poznamy pracę bibliotekarza, zwrócimy uwagę na wartość kontaktu z książką, a także przypomnimy sobie zasady korzystania z książek. Podsumujemy akcję czytelniczą prowadzoną w naszej grupie pt.,,Weekend z bajką”, której zwieńczeniem będzie książka złożona z rysunków dzieci, przynoszonych cotygodniowo po przeczytanej przez rodziców bajce. Akcja ta miała propagować czytelnictwo wśród dzieci, jako skuteczna, przyjazna i tania metoda wspomagania wszechstronnego rozwoju dziecka. Ufamy , że ten zamierzony przez nas cel został w znacznej mierze osiągnięty.

Na dobre i na złe jest rodzina, na dobre i na złe niech się trzyma!

Bez wątpienia najważniejszymi i najbliższymi osobami w życiu dziecka są rodzice. W ostatnim tygodniu maja porozmawiamy o rodzinie, wzajemnych relacjach i roli każdego z członków rodziny. Przygotujemy część artystyczną, w której pokażemy nasze zdolności i umiejętności, w ten sposób wyrazimy naszą miłość i wdzięczność, a przede wszystkim, jak co roku, będziemy się wspólnie doskonale bawić na pikniku rodzinnym.

 


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę