Luty – Kolorowy Karnawał z Zimą tańczy walca, aż śnieg nabrał kolorów za sprawą tego tańca…

Luty to jeszcze pełnia Karnawału, dlatego 18 lutego (poniedziałek) będziemy bawić się w przedszkolu na prawdziwym Balu Przebierańców! Prosimy o przygotowanie kostiumów dla dzieci.

 

Kolorowy Karnawał z Zimą tańczy walca, aż śnieg nabrał kolorów za sprawą tego tańca…

,,Już za chwilę bal się zacznie,
Pędzi z miotłą czarownica,
Biegnie kowboj z policjantem,
Kim ja jestem? – tajemnica!

Może jestem jaskiniowcem,
Albo może kominiarzem,
Gdy się tylko zdecyduję,
Zaraz wszystkim się pokażę”

Aby na ten bal się dostać, trzeba tym warunkom sprostać:
być wesołym niesłychanie i… fantastyczne mieć przebranie

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości, płynącej z wcielania się w role różnych postaci. Dzięki tej ,,metamorfozie” dzieci uczą się panowania nad swoimi emocjami, przełamywania uczuć lęku i onieśmielenia ale także nawiązywania bliższych kontaktów z innymi uczestnikami zabawy.

W swoisty ,,karnawał uczuć” doskonale wpisują się Walentynki. 14 lutego spędzimy w naszym przedszkolu dzień pod znakiem przyjaźni i miłości. W ten sposób chcemy dzieciom przekazać symbolikę Walentynek. Każdego dnia okazujemy sobie naszą przyjaźń, mówimy ciepłe i życzliwe słowa, ale tego dnia w sposób szczególny porozmawiamy o uczuciach. Nie zabraknie całusów, przytulasów, wesołych gier i zabaw

Do sklepów wyruszamy, gdy zakupy zrobić mamy

W kolejnych tygodniach lutego będziemy poznawać różne rodzaje placówek handlowych i ich asortyment. Obejrzymy i omówimy zawartości broszur reklamowych różnych sklepów (hipermarketów, aptek, salonów meblowych i ze sprzętem RTV i AGD). Podczas spacerów ulicami wokół przedszkola będziemy oglądać witryny sklepowe i ich układ. Spróbujemy podpatrzeć pracę sprzedawcy, a może zrobimy drobne zakupy?. W przedszkolu stworzymy ,,kącik sklepowy”, który pozwoli nam w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę i własne doświadczenia.

 


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę