Listopad

Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem

Kochamy Polskę z całych sił, chcemy byś również kochał ja i Ty i Ty!

W roku 100-lecia odzyskania niepodległości, listopad zdecydowanie będzie miesiącem, w którym rozpoczniemy od poznawania zwyczajów, tradycji i kultury Polski. Poznamy symbole narodowe pieśni i piosenki, wiersze związane z naszą Ojczyzną, które wykorzystamy podczas uroczystego przedszkolnego spotkania. Będzie też możliwość przyłączenia się do ogólnopolskiego szkolno – przedszkolnego bicia rekordu śpiewaniu Hymnu Narodowego. Podczas popołudniowych czytanek przybliżymy dzieciom legendy i klasyki literatury dziecięcej, które wpisują się w rozmowy o tradycji i patriotyzmie.

 

,, Mówią, że listopad jest taki ponury

Bo wieje i leje i na niebie chmury.

Mówią ,że parasol stale nosić trzeba

Bo bez przerwy pada, woda nas zalewa

A ja lubię w deszczu wybiec na podwórze

I jak jakiś kangur skakać przez kałuże”

Choć początek listopada jest zaprzeczeniem szarugi jesiennej, o której śpiewamy w piosenkach słuchamy w wierszach i opowiadaniach, to z pewnością przyda nam się wiedza na temat sposobów dostosowania ubioru do panujących warunków atmosferycznych oraz chronienia się przed przeziębieniami. Odpowiednio ubrani, zaopatrzeni w kalosze możemy wyjść naprzeciw późnojesiennej pogodzie i docenić uroki skoków przez kałużę lub w …kałużę. Przy odgłosach padającego deszczu, szumiącego wiatru będziemy malować szarugę jesienną, spróbujemy za pomocą instrumentów perkusyjnych oddać nastrój listopadowej pogody, tworząc jesienną orkiestrę.

25 listopada przypada święto pluszowych niedźwiadków. Z tej okazji dzieci przyniosą do przedszkola swoje ulubione misie i misiowe bajeczki. W tym szczególnym dniu będziemy nucić misiowe kołysanki, próbować misiowych przysmaków, czytać misiowe opowieści i bawić się przy muzyce.

Kolejną tematyką, którą zajmiemy się w listopadzie jest praca listonosza i poczty. W tym celu wybierzemy się na wycieczkę na Pocztę Główną, co niewątpliwie pozwoli nam poznać tajniki pracy tego urzędu, a także wnętrza zabytkowego budynku. A może uda nam się wysłać list do św. Mikołaja?

 


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę