Kolorowy łuk

Gdy promienie słońca w deszczu się odbijają, na niebie wielobarwny ślad zostawiają. Co to takiego? Racja, oczywiście tęcza. Jak ona powstaje dowiesz się z krótkiego filmiku:

Czerwone konewki,
pomarańczowe marchewki,
żółte żonkile,
zielone krokodyle,
niebieskie lody,
granatowe jagody,
fioletowe tulipany
– każdy kolor tęczy znany.

Jakie inne rzeczy znasz w wymienionych kolorach? Co jeszcze może być żółte? Poszukaj czegoś fioletowego w swoim pokoju, itd. Następnie weź farby lub kredki i namaluj swoją tęczę.

Zróbcie sobie teraz z mamą lub tatą masażyk pleców. Pamiętajcie później zamienić się rolami:

Pewien wiosenny dzień powitał wszystkich pięknym słońcem, które świeciło od samego rana (rysowanie okręgów otwartą dłonią). Było bardzo jasno i coraz cieplej (okręgi rysowane coraz szybciej). Na niebie gdzieniegdzie pojawiały się małe, białe chmurki (rysownie małej chmurki jednym palcem). Mijały godziny i około południa na niebie zaczęły kłębić się ciemne chmury. Było ich coraz więcej i więcej (rysowanie dużej chmury jednym palcem). W pewnym momencie zaczął padać deszcz. Najpierw delikatne kropelki cicho stukały o dachy domów i parasole ludzi przechadzających się po parku (delikatne stukanie opuszkami palców po całych plecach, z góry na dół). Deszcz stawał się coraz silniejszy. Krople były coraz cięższe (coraz mocniejsze pukanie opuszkami palców). Na szczęście nie trwało to długo i po chwili deszcz zelżał. Kropelki były małe i delikatne (delikatne stukanie opuszkami). Po kilku minutach przechodnie mogli złożyć parasole. Wiatr przegnał chmury („zamiatanie” palcami w prawo i w lewo). Na niebie znów pojawiło się słońce, które świeciło do końca dnia (rysowanie okręgów płaską dłonią). Wieczorem, gdy zrobiło się ciemno i temperatura się obniżyła, pojawiło się kilka płatków śniegu (rysowanie na plecach śnieżynki wg własnego pomysłu). Ten dzień był naprawdę niezwykły, jak na kwiecień plecień przystało.

Na koniec usiądź prosto na podłodze (sit up straight), rozłóż ręce na boki i zamień swoje palce wskazujące w pędzelki malarskie (brushes). Zrelaksuj się malując tęczę i powtarzaj jej kolory po angielsku:

Widzimy się w poniedziałek w naszym przedszkolu!
Pani Ewa i pani Iwonka 🙂


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę