Grudzień

GRUDZIEŃ

 

Ostatni miesiąc w roku to przede wszystkim czas radosnych oczekiwań dzieci na Mikołaja i Święta Bożego Narodzenia.

„Śnieg pada, śnieg pada,  cieszcie się dzieci,

tu płatek, tam płatek pełno ich leci

Już biało za oknem, już idą święta,

i dobry  Mikołaj o nas pamięta.

Choinka już stoi, wszystko się świeci, 

i słychać dzwoneczki, bo on już leci.

Niech naszą kolędę wszyscy śpiewają,

a dzieci na zawsze niech pamiętają”

Z pewnością w budowaniu świątecznej atmosfery pomogą spacery m.in. na kiermasz bożonarodzeniowy na Rynku Głównym czy też ulicami naszego pięknie udekorowanego miasta. W świąteczny nastrój niewątpliwie wprowadzą nas przedszkolne przygotowania. Będziemy wspólnie śpiewać kolędy, pastorałki, ubierzemy choinkę, także własnoręcznie przygotowanymi ozdobami.

Dokonamy zmian w Kąciku Przyrody, aby godnie przywitać Panią Zimę i zachęcić ją by rozgościła się u nas na parę miesięcy, ofiarując wspaniałą świąteczną aurę, zapewniającą udane zabawy na śniegu i lodzie.

Podczas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia my dorośli musimy pamiętać, by wśród codziennego zabiegania, a szczególnie w tym okresie świątecznych porządków i zakupów, znaleźć czas na wspólne rozmowy z dziećmi o tradycjach i świątecznych wspomnieniach. Warto włączyć dzieci w przygotowania do Świąt, bo to wspaniała okazja do wspólnego spędzania czasu, rozwijania samodzielności i przekazywania tradycji. Te chwile zostaną w ich pamięci na zawsze, być może kojarzone z zapachem cynamonu, pomarańczy, światełkami na choince, smakiem makowca, czy wspólnym kolędowaniem przy wigilijnym stole. To najcenniejsze przeżycie, które możemy dzieciom ofiarować i które sami w głębi serca przechowujemy, bo kiedyś w przeszłości sami zostaliśmy nimi obdarowani.


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę