Górale witają w czerwcu!

Witamy czerwiec – miesiąc, który jest kwintesencją wiosny i początkiem lata. Zazieleniły się łąki, lasy i ogrody. Słoneczna pogoda będzie zapraszać nas do spacerów i zabaw w naszym przedszkolnym ogrodzie. W czerwcu Starsze Średniaki utrwalą swoje wiadomości na temat naszego miasta – Krakowa. Na mapie Polski odszukamy Kraków, Wisłę, Tatry i Morze Bałtyckie. Nauczymy się wiersza W. Bełzy pt.: ,,Kto ty jesteś?” i piosenki pt.: ,,Płynie Wisła, płynie”. Oto jej fragment:

  1. Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie, po polskiej krainie,

          zobaczyła Kraków, pewno go nie minie,

          zobaczyła Kraków, pewno go nie minie.

  1. Jak go zobaczyła, wnet go pokochała, wnet go pokochała

          a w dowód miłości wstęgą opasała,

a w dowód miłości wstęgą opasała.

  1. Chociaż się schowała w niepołomskie lasy, w niepołomskie lasy

          i do morza wpada, płynie jak przed czasy,

         i do morza wpada, płynie jak przed czasy.

  1. Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie, po polskiej krainie,

          a dopóki płynie Polska nie zaginie,

         a dopóki płynie Polska nie zaginie!

W tym miesiącu zwrócimy również uwagę na charakterystyczne cechy letniej łąki. Poznamy zwyczaje niektórych owadów: motyla, pszczoły, mrówki i biedronki. Wykorzystując utwory literackie, piosenki i ilustracje dzieci wzbogacą swoje wiadomości na temat roślin i zwierząt, które możemy spotkać na łące. Będziemy bawić się przy piosence pt.: ,,Mała biedroneczka”, farbami plakatowymi namalujemy obrazek pt.: ,,Łąka”. Rozmawiając o czerwcowej łące utrwalimy znajomość barw podstawowych i pochodnych. Czerwiec to miesiąc, w którym wyruszamy na upragnione wakacje. Warto w tym miejscu przypomnieć sobie podstawowe zasady, dzięki którym wszyscy będziemy się czuli bezpiecznie nad wodą, w górach i innych miejscach letniego wypoczynku. Wszystkim naszym Przedszkolakom i Rodzicom życzymy słońca, radości i odpoczynku, a także wielu niezapomnianych przygód i szczęśliwego powrotu do nas we wrześniu.

,,Już za parę dni, za dni parę, weźmiesz plecak swój i gitarę.

Pożegnania kilka słów, przedszkolaku bywaj zdrów!

 Do widzenia wam, canto, cantare!”:)

 

 


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę